Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Funkcjonalne wózki parasolki dla bliźniąt

Wózki bliźniacze parasolki

Posiadanie bliźniąt, to nie tylko podwójna radość, ale i większa troska o ich bezpieczeństwo, jak i wygodę. Bardzo ważnym akcesorium, które może nam ułatwić prawidłową pieczę nad maluchami, jest wózek. Wybór tego najbardziej odpowiedniego, wpływa w znaczący sposób na wygodę małych pasażerów.

O ile jeszcze niedawno, kupno jednego wózka dla dwójki dzieci, wydawało się nierealnym zadaniem, o tyle dzisiaj bez większego trudu nabędziemy tego typu pojazdy dla naszych pociech. W sprzedaży znajdują się dwa główne typy wózków bliźniaczych. Są to tak zwane „tramwaje” czyli wózki podłużne. Ich zaletą jest to, że mieszczą się niemal w każde drzwi. Wada ? – są mało wygodne jeśli chodzi o manewrowanie nimi. Drugi rodzaj wózków bliźniaczych to wózki szerokie, w których dzieci siedzą obok siebie. Są one zdecydowanie bardziej praktyczne i częściej wybierane przez rodziców. Ich główne wady to: szerokość – nie zawsze mieszczą się w drzwiach oraz większy ciężar niż w przypadku wózków podłużnych. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być w tej kwestii wózek bliźniaczy parasolka, który łączy w sobie zalety obu wymienionych powyżej pojazdów. Przyjrzymy mu się z bliska.

Nowoczesna bliźniacza parasolka jest przede wszystkim bardzo lekka. Zawdzięcza ten fakt rozwiązaniu, jakim jest aluminiowa rama. Tego typu pojazdem łatwo się manewruje, gdyż zazwyczaj posiada on obrotowe koła przednie. W sprzedaży dostępne są również modele, które umożliwiają – w razie potrzeby – rozdzielenie wózka na dwa oddzielne. Wówczas bliźniacza parasolka to wózek, który z łatwością można wprowadzić w każde drzwi. Tego typu pojazdy dla naszych pociech, są niezwykle bezpieczne. Posiadają one – podobnie jak gondole spacerowe – specjalne 5-punktowe pasy bezpieczeństwa z regulacją. Budki tych wózków, są najczęściej tak skonstruowane, aby uczynić z nich pojazdy uniwersalne czyli całoroczne. Umożliwia to między innymi dołączana do większości modeli folia przeciwdeszczowa. Nowoczesne parasolki bliźniacze to również pojazdy, które mogą służyć nam do zakupów z dziećmi. Służą temu: jeden lub dwa kosze na zakupy montowane pod wózkiem. Sporą wygodę dają ergonomiczne regulowane rączki.