Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Wózki dla lalek i ich zalety

Tanie wózeczki dla lalek

Trudno byłoby wskazać dziewczynkę, która nie chciałaby mieć wśród swoich zabawek wózka dla lalki. Ta zabawka może dać Twojej pociesze o wiele więcej niż tylko radość z jej posiadania. Poznaj te najważniejsze.

Jeszcze nie tak dawno rynek z zabawkami dla dzieci, jawił się dość monotonnie. Współczesny przemysł zabawkarski rozwinął się jednak na tyle, aby dać zarówno Tobie jak i Twoim dzieciom jak najwięcej możliwości. Współczesne zabawki zdają się w większości wypadków realizować ideę: przez zabawę – uczyć. Przykładem może być tu wózek dla lalki.

Ta teoretycznie prosta zabawka, to przede wszystkim świetne przygotowanie dziewczynki do roli matki, ale nie tylko. To również wdrażanie do pewnych obowiązków charakterystycznych dla dojrzałych kobiet. Wózek dla lalki urozmaica też dziecięcy świat o nowe umiejętności czy czynności. Jest to najbardziej widoczne w chwili, gdy dziewczynka bawiąc się wózkiem, naśladuje swoją mamę, która opiekuje się młodszym (dopiero co narodzonym) rodzeństwem. Pozornie niewiele znaczące troskliwe przewożenie lalek czy innych maskotek, łączy się także z nauką odpowiedzialności za mniejszą od siebie istotę. Wózek dla lalki to również doskonały sposób na wyrobienie w dziecku delikatności a także wpojenie zasady wrażliwości na istoty słabsze od siebie. Pośrednim efektem jest także rozwój wyobraźni dziecięcej. Otóż dziewczynka traktuje zazwyczaj lalkę (bądź inną maskotkę) jako swoją córeczkę. Kładąc ją spać w wózku lub wyobrażając sobie, że lalka głośno płacze, dziewczynka wymyśla kołysankę i śpiewa, aby uciszyć „maleństwo”.

Obecnie w sprzedaży można znaleźć sporą gamę tego rodzaju akcesoriów. Stanowią one najczęściej imitację prawdziwych wózków dziecięcych. Możemy więc nabyć zarówno zabawkowe wózki spacerowe, jak i głębokie wózki gondole. Zabawki przeznaczone są dla dzieci już od 3-ego roku życia. Większość z nich posiada również takie dodatkowe akcesoria jak: kosze na zakupy, torby na podstawowe wyposażenie dla malucha, nosidełko czy parasolka. Aby zabawa wózkiem przyniosła faktyczne korzyści Twojej córeczce, pokaż jej jak prawidłowo się posługuje zarówno samym pojazdem, jak i akcesoriami do niego.

Warto przy tym nadmienić, iż niektóre firmy oferują jednocześnie „dorosłe” wózki dziecięce jak i ich dziecięce odpowiedniki. Można wtedy przy nabyciu wózka dla dziecka, kupić od razu jej zabawkową wersję. W tym samym miejscu, można też otrzymać fotelik dziecięcy oraz wiele innych akcesoriów pomocnych w podróżowaniu z dzieckiem.