Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Wózki trójkołowe - zalety i zastosowanie

Nowoczesny wózek trójkołowy

Wózek dziecięcy to podstawowy środek transportu naszych pociech – zarówno tych najmniejszych (wózki głębokie gondole) jak i nieco starszych (spacerowe parasolki) – na dalsze odległości. Projektanci tego typu pojazdów, wiedzą jednak, że obsługa niektórych modeli, może być nieco kłopotliwa dla słabszej fizycznie mamy. Dlatego też w trosce o jej wygodę, jak i bezpieczeństwo malutkiego pasażera, oddają oni do rąk mam-kierowców nowoczesne wózki trójkołowe.

Modele wózków o jakich mowa, to pomysłowe połączenie: estetyki i solidności wykonania z wysoką funkcjonalnością. Po pierwsze funkcjonują one jako wózki wielofunkcyjne. Oznacza to, że można je wykorzystywać zarówno jako: tradycyjne spacerówki czy też wózki do codziennego wychodzenia z dzieckiem. W sprzedaży dostępne są również specjalne wózki trójkołowe dla aktywnych. Ich głównym przeznaczeniem jest: połączenie funkcjonalności tradycyjnego wózka dziecięcego z umożliwieniem szybkiego powrotu do formy po ciąży. Ponadto są one dużo lżejsze niż wózki tradycyjne. Można więc je bez trudu wnieść i znieść po schodach, a także bez większego wysiłku udać się z dzieckiem na naprawdę daleki spacer. Poza tym, z racji na ich nietypową konstrukcję (jedno koło z przodu, dwa z tyłu), o wiele łatwiej się nimi poruszać nawet w bardziej trudnych warunkach. Tego typu wózki są o wiele bardziej zwrotne. Nie są dla nich przeszkodą ani wysokie krawężniki czy też nierówne chodniki. Można się nimi poruszać z łatwością zarówno po prostej drodze, jak i po nieco bardziej wyboistej. Łatwo się je prowadzi po śniegu, piachu czy mokrej powierzchni. Pojazdy o jakich mowa, są także wysoce bezpieczne i wygodne dla dzieci. Posiadają bowiem zarówno: odchylane siedzisko, podpórki na nóżki, jak i pasy czy też szelki bezpieczeństwa oraz hamulce.

Największą wadą tego typu wózka jest jego cena, która zaczyna się od 1000zł wzwyż. Jednakże z racji na ich spore możliwości oraz fakt, że jest to „produkt wielorazowego użytku” przez dłuższy okres życia dziecka, można pozwolić sobie na taki komfort. Dzięki temu nie tylko mama szybciej wróci do dawnej formy, ale jednocześnie będzie mogła spędzać odpowiednio dużo czasu wolnego ze swoją pociechą.