Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Wygodne wózki gondole

Głęboki wózek typu gondola

Tak zwany wózek gondola to pojazd, z przeznaczeniem do przewozu najmłodszych dzieci czyli niemowlaków. Ponieważ będzie on służył malutkiej pociesze, jedynie przez kilka pierwszych miesięcy jej życia, wiele mam decyduje się na tani używany wózek dla noworodka. Sprawdź czy wiesz, jakimi cechami powinna charakteryzować się dobra gondola dla Twojego dziecka.

 Gondole dziecięce to typ wózków spacerowych przeznaczonych dla dzieci najmłodszych, a jak wiadomo, taki „pasażer” jest najbardziej wymagający. Wózek typu gondola powinien być więc przede wszystkim bezpieczny. Oznacza to, że powinien być on na tyle głęboki, aby dziecko z niego nie wypadło, podczas gdy już zacznie ono samodzielnie siadać. O bezpieczeństwo malca w trakcie podróży w wózku, dbają również specjalne 5-punktowe pasy bezpieczeństwa o regulowanej długości. Wózek musi być również wygodny. Powinien się w nim bez trudu zmieścić kocyk lub śpiworek, pozostawiając przy tym swobodę malcowi. Najlepsza gondola to taka, która jest wykonana z nieprzemakalnej tkaniny. Ponadto musi ją cechować stabilna i solidna składana budka, która będzie chroniła naszą pociechę przed wiatrem czy słońcem. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, czy mechanizm jej składania i rozkładania, nie czyni zbyt dużego hałasu, który zbudziłby nasze maleństwo. Produkowane obecnie wózki tego typu, często wyposażane zostają w duże pompowane koła i resorowany stelaż, które zapewniają bezpieczny i spokojny sen maluchowi. Konstrukcja stelaża w niektórych modelach, jest również tak opracowana, by można było na niej umieścić bez trudu fotelik samochodowy. W trosce o wygodę w prowadzeniu wózka przez mamę, jego producent zadbał o aluminiowy stelaż. Dzięki temu większość modeli gondoli, jest przyjemnie lekka, co umożliwia bezproblemowe wniesienie wózka na schody. Nie brak również i takich modeli tych wózków, które wyposażone zostały w obrotowe koła przednie z blokadą. Takie rozwiązanie ułatwia znacznie, pokonywanie schodów lub wyższych krawężników. Częstymi dodatkami do tego typu wózków są: torby na drobiazgi oraz folie przeciwdeszczowe, co czyni pojazd ten dość uniwersalnym.

Kupując wózek typu gondola, należy najpierw zmierzyć wymiar windy i bagażnika samochodowego. Niektóre wózki są bowiem tak duże, że nie mieszczą się one ani do windy ani do bagażnika.